Kontakt Hem Om oss Representanter Kalendarium TLL-bladet Styrelse Stadgar Länkar Medlem Hem
Styrelse - valberedning
Styrelsen har ansvar för TLL:s ekonomi och verksamhet. Styrelserepresentanterna väljs varje år på föreningens åsmöte. Vill du vara med eller vet någon annan? Prata med någon i valberedeningen. Kontaktuppgifter till ledamöter i valberedningen finner du här nedan
Ordförande: Tibor Muhi
Ordförande: Tibor Muhi
Bromma Gymnasium Stockholm
Tel: 08-758 90 91 Mobil: 070-090 44 48
Epost: tibor.muhi@berluc.se
Vice ordf: Siv Jonsson
Vice ordförande: Siv Jonssson
Karlstad
Telefon: 054-540 18 33
Epost: siv.jonsson@karlstad.se
Webbmaster: Stig Håkansson
Kassör och Webbmaster: Stig Häkansson
Ägare av CADedu
Telefon: 070-394 55 99
Epost: webmaster@tll.se
Sekreterare: Monica tillberg Hesselbom
Sekreterare: Monica Tillberg Hesselbom
Huddinge kommun
Telefon: 08-535 374 89
Epost:monica.tillberg@huddinge.se
Ledamot:Astrid Foyn-Hagberg
Ledamot: Astrid Foyn-Hagberg
Karlstad
Telefon:
Epost:astrid.foyn-hagberg@karlstad.se
Adjungerad: Jörgen Lundberg
Adjungerad: Jörgen Rundberg
Karlstad
Telefon:
Epost:jorgen.lundberg@karlstad.se

Ersättare
Per Rydén

Österängsgymnasiet, Kristianstad
tel. 044-21 64 57
per.lions101s@gmail.com


Ersättare
Anders Persson

Uddevalla
tel.0524-810 14
anpe@ gymnasiet.uddevalla.se





Valberedningen
Ordförande
Ingvar Ericsson

Boda, Sundborn
Falun
tel.023-606 40
ingvar.ericsson@eskilstuna.se

Ledamot
Per Rydén

Kristianstad
tel. 044-21 64 57
per.lions101s@gmail.com
Ledamot
Vakant

tel
@



Ersättare
Vakant

@


Revisorer

 

Revisor
Hans Lundberg

Ljungby
hans@lundberg-fam.se

Revisor
Enes Ziga

Bromma
enes.ziga@stockholm.se


Ersättare
Vakant

vakant@vakant.se

Maila oss!
Vi i styrelsen vet att det händer mycket på era skolor. Vi hoppas att ni vill dela med er av det till oss andra. Det behöver inte vara så märkvärdigt, det är ändå roligt att få läsa om hur det är på andra gymnasieskolor.